Zaloguj się do panelu klienta

17.11.2021

7 powodów, dla których kancelarie prawne powinny korzystać z legaltech

W 2021 r. kancelarie niestety nadal pozostają w tyle, jeśli chodzi o wdrożenia technologii. W branży, która kocha precedens i tradycję, wielu po prostu nie ma pewności, czy technologia jest właściwą inwestycją. Niestety bez niej wiele kancelarii pozostanie w tyle – jest to konieczność, która pozwala im zmaksymalizować produktywność konkretnej osoby, jednocześnie napędzając współpracę w całym zespole. Automatyzuje cykliczne zadania, które uniemożliwiają prawnikom skupienie się na swoich klientach.

Wdrażanie technologii to inwestycja, którą każda kancelaria powinna w końcu poczynić. Oto 7 najważniejszych powodów, dla których powinieneś wdrożyć legatech w swojej kancelarii już teraz.

1. Zachowanie wydajności

Wykorzystanie technologii w miejscu pracy pozwala śledzić postępy i zwiększać wydajność w czasie rzeczywistym. Większość prawników nie zdaje sobie sprawy, ile czasu spędza nad projektem lub zadaniem, i dopiero, gdy zaczną to śledzić, są w stanie zmaksymalizować swoją produktywność. Nie bój się próbować nowych funkcji, integrując technologię z otoczeniem biurowym. Może się okazać, że coś tak prostego, jak aplikacja na telefonie lub system na desktopie monitorujący zadania do wykonania jest tym, czego potrzebujesz, aby być na bieżąco.

2. Kontrola wydatków

Wiele firm opiera się na analizach wyników. Dzięki odpowiedniej technologii możesz mieć dostęp do danych i informacji, których nie miałeś wcześniej. Będziesz mógł zwiększyć swoją produktywność, zapewnić lepszą obsługę klienta, poprawić elastyczność i mieć oko na wyniki finansowe.

3. Napędzanie współpracy

Bezproblemowa współpraca jest kluczowa do sprawnego funkcjonowania kancelarii prawnej. Specjalistyczna wiedza Twoich współpracowników może mieć istotne znaczenie w przypadku klientów… Ale co zrobić, gdy współpracownik jest chory lub ma spotkanie? Jak uzyskać dostęp do dokumentów lub danych? Posiadanie w takich przypadkach technologii, gwarantuje, że każdy ma dostęp do potrzebnych informacji, niezależnie od dostępności jego autora. Jest to również niezwykle pomocne w dobie pracy zdalnej. W związku z pandemią COVID-19 Twój zespół może nie znajdować się w miejscu pracy. Nie oznacza to jednak, że nie możecie pracować wspólnie nad jednym projektem. Wdrożenie technologii sprawia, że ​​informacje niezbędne do pracy są dostępne bez względu na to, w jakim miejscu na świecie obecnie przebywasz.

4. Organizacja pracy i generowanie raportów

Posiadanie systemu do tworzenia i udostępniania dokumentów znacznie ułatwia generowanie raportów i umów. Prawnicy widzą codziennie dziesiątki dokumentów, a posługiwanie się papierowymi kopiami wszystkich z nich może być uciążliwe. Advisor247 Legal umożliwia generowanie raportów dotyczących spraw, rozpraw, zadań, a także sposób aktualizowania kalendarza, dzięki czemu możesz otrzymywać odpowiednie powiadomienia i przypomnienia.

5. Niwelowanie ręcznych i powtarzalnych zadań

Kancelarie prawne są pełne powtarzalnych zadań: tworzenie umów, monitorowania czasu itp. Są to zadania, których większość prawników się boi (a przynajmniej nie pała do nich uwielbieniem), a to dlatego, że są żmudne i czasochłonne. Na szczęście technologia może pomóc je ograniczyć i zwiększyć wydajność pracy. Czy wiesz, że McKinsey Global Institute szacuje, że 23% pracy prawnika można zautomatyzować przy użyciu obecnej technologii? Pożegnaj się z ręcznym monitorowaniem czasu i powtarzalnymi zadaniami, które sprawiają, że Twoja praca staje się nudna, dzięki integracji automatyzacji zadań prawnych.

6. Przyspiesza efektywność

Technologia pomaga w zgraniu całego zespołu. Kiedy Twój zespół jest odpowiednio połączony, dzielicie tę samą wizję. Pomaga to w szybszym osiąganiu celów. Wykorzystanie technologii jako narzędzia w Twoim miejscu pracy nie tylko sprawi, że wszyscy będą na tym samym poziomie, przyspieszy to także osiąganie celów.

7. Technologia to inwestycja

Kancelarie prawne często wahają się czy wdrożyć technologię, ponieważ nie mają pewności, czy inwestycja ta będzie warta poniesionych kosztów. Chcą być pewni, że każde wkład w system ostatecznie przyczyni się do zwiększenia przychodów (w miarę upływu czasu).

Czy jesteś gotowy na wdrożenie technologii w swojej kancelarii? Advisor247 Legal posiada wszystkie cechy, których potrzebuje Twoja firma, aby osiągać produktywność i odnosić sukcesy. Oferujemy wielowymiarowe rozwiązanie dla prawników, którzy potrzebują jednego systemu ze wszystkimi kluczowymi funkcjami.

Wprowadzenie danych jest jednoznaczne z akceptacją warunków polityki prywatności.

Zobacz również:

#TECHLETTER

08.12.2021

Rola technologii w transformacji wewnętrznych działów prawnych

Rola technologii w transformacji wewnętrznych działów prawnych

#TECHLETTER

01.12.2021

Poznaj 7 praktycznych wskazówek, dzięki którym wybór systemu do zarządzania kancelarią będzie prostszy!

Poznaj 7 praktycznych wskazówek, dzięki którym wybór systemu do zarządzania kancelarią będzie prostszy!

#TECHLETTER

24.11.2021

Czas chmur dopiero nadejdzie - ABA Legal Technology Survey Report 2021

Czas chmur dopiero nadejdzie - ABA Legal Technology Survey Report 2021

dla nowoczesnych prawników
#techletter

Artykuły tylko dla subskrybentów Advisor247

Wprowadzenie danych jest jednoznaczne z akceptacją warunków polityki prywatności.

Newsletter technologiczny
by Advisor247 Legal!

Wprost na Twoją skrzynkę pocztową, wygodnie i zupełnie za darmo.
Gwarantujemy – zero spamu, tylko praktyczne konkrety.

OK!