Zaloguj się do panelu klienta

08.12.2021

Rola technologii w transformacji wewnętrznych działów prawnych

Innowacyjne działy prawne coraz częściej poszukują technologii w celu usprawnienia procesów, obniżenia kosztów, zminimalizowania ryzyka i świadczenia lepszych usług klientom.

Wprowadzenie odpowiedniej technologii jest więc niewątpliwie ważne, ale podjęcie decyzji, którą technologię wprowadzić, jak i kiedy, może być trudne.

Zwiększanie wartości biznesowej poprzez #legaltech

Technologia może pomóc działom prawnym w lepszej organizacji zasobów, a co za tym idzie, w realizacji założonych przedsięwzięć, a także w identyfikacji i podkreśleniu szybkich korzyści oraz planów długoterminowych. Umożliwia im ustalenie priorytetów i alokację zasobów po właściwych kosztach. Dobrze dobrana technologia może pomóc mniejszym działom funkcjonować ponad ich obecne możliwości i budżet, a większym – usprawnić operacje prawne.

Tworzenie analizy biznesowej pod kątem wdrożenia rozwiązań legaltech

Silna analiza biznesowa ma kluczowe znaczenie dla pomyślnego wprowadzenia każdej nowej technologii. Zarządzający managerowie oraz dyrektorzy, często sporządzają solidną analizę kosztów i korzyści, która pokazuje, w jaki sposób proponowana technologia:

  • poprawia zarządzanie ryzykiem w celu zwiększenia rentowności,
  • przyspiesza procesy biznesowe, aby zwiększyć przychody,
  • pomaga zaangażować wewnętrzny dział prawny w bardziej wartościową i krytyczną pracę.

W przypadku, gdy wprowadzenie nowej technologii nie wchodzi w grę, alternatywą może być zbadanie istniejącej technologii, systemów lub rozwiązań, które można ponownie wykorzystać, zaadaptować. Warto rozważyć także możliwość współpracy partnerskiej z innymi działami w celu wprowadzenia technologii przynoszącej szersze korzyści.

Zarządzanie i wdrażanie technologii w działach prawnych

Wdrażanie technologii wymaga starannej uwagi. Doświadczeni project managerowie mogą w każdej chwili sugerować się stworzoną analizą biznesową, aby sprawdzić, czy przewidywane korzyści zostały osiągnięte.

Istotne jest znalezienie odpowiednich osób do zarządzania projektem, co może oznaczać współpracę z osobami także spoza branży prawniczej. Możliwości #legaltech i alternatywni dostawcy usług prawnych ciągle się zmieniają, a ci, którzy to rozumieją i potrafią skutecznie poruszać się w tym obszarze, odniosą największy sukces.

Wprowadzanie zmian za pomocą odpowiedniej technologii

Działy prawne, które zaczną świadomie korzystać z legaltech, mogą działać bardziej efektywnie i przynosić większe korzyści dla firmy. Rynek technologii dla prawnika jest duży, zatłoczony i często pełen szumu informacyjnego. W obliczu coraz lepszej sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego, działom prawnym trudno jest określić, które technologie rzeczywiście przyniosą zmiany i efektywność.

Sprzedawcy mogą nie rozumieć szczegółowo przepisów prawnych, a dyrektorom może brakować czasu i wiedzy technicznej, aby wiedzieć, czy dana technologia może spełnić pokładane w niej nadzieje. Pomimo tego, szefowie firm mogą być pod coraz większą presją, aby wprowadzać rozwiązania technologiczne

Krok dalej… od konkurencji

Wysoka efektywność, najlepsza obsługa klienta oraz utrzymanie mocnego składu działu pracowników – te czynniki mogą wpłynąć na pozycję na rynku usług prawniczych – niezależnie od tego, jak duża jest kancelaria czy dział prawny. Warto postawić na technologię, która wesprze Cię w tych kluczowych obszarach i pomoże rozwijać firmę, jak najwięksi gracze na rynku.

Skorzystaj z systemu Advisor247 Legal – zobacz, w  jak wielu zadaniach Cię wesprze!

Wprowadzenie danych jest jednoznaczne z akceptacją warunków polityki prywatności.

Zobacz również:

#TECHLETTER

01.12.2021

Poznaj 7 praktycznych wskazówek, dzięki którym wybór systemu do zarządzania kancelarią będzie prostszy!

Poznaj 7 praktycznych wskazówek, dzięki którym wybór systemu do zarządzania kancelarią będzie prostszy!

#TECHLETTER

24.11.2021

Czas chmur dopiero nadejdzie - ABA Legal Technology Survey Report 2021

Czas chmur dopiero nadejdzie - ABA Legal Technology Survey Report 2021

#TECHLETTER

17.11.2021

7 powodów, dla których kancelarie prawne powinny korzystać z legaltech

7 powodów, dla których kancelarie prawne powinny korzystać z legaltech

dla nowoczesnych prawników
#techletter

Artykuły tylko dla subskrybentów Advisor247

Wprowadzenie danych jest jednoznaczne z akceptacją warunków polityki prywatności.

Newsletter technologiczny
by Advisor247 Legal!

Wprost na Twoją skrzynkę pocztową, wygodnie i zupełnie za darmo.
Gwarantujemy – zero spamu, tylko praktyczne konkrety.

OK!